10 jun Op naar de warmte
Afgelopen weekend had ik alleen duiven mee op de vitesse. Ze waren moe en daarom wilde ik ze een makkelijkere vlucht voorschotelen. Met die harde westenwind zijn wij hier vaak niet bij de betere, op zowel de vitesse als de dagfond.
Ik mis nog een duivin en één duivin was lichtjes tegen de draad gevlogen. Eén doffer kwam zwaargewond terug en dat is helaas einde verhaal. We zien dat vaak met zo’n hevige wind.
De jongen krijgen een weekje rust, want daar heerst adeno. Ze zijn al goed opgeleerd, dus daar maak ik me verder geen zorgen om. Dit is één van de redenen waarom ik daar graag vroeg mee begin. Tegen dat de wedvluchten beginnen hebben ze alle kinderziektes al achter de rug.
Referenties
Roel Strijker uit Hardinxveld-Giessendam won tegen 10.975 duiven de 1e en 7e prijs in afdeling 5 Zuid-Holland van Arras- Grévillers. Hij deed dit met twee duiven uit rechtstreekse Embregts-Theunis duiven.
Na het vliegseizoen gaan de jongen waarmee ik gevlogen heb, maar die ik zelf niet kan plaatsen, naar anderen. Roel kweekte daar nu zijn 1e en 7e uit. Hij is niet de enige die daar al NPO-winnaars uit heeft gekweekt. Ze hebben tenslotte dezelfde genen als de duiven die ik wel op mijn vlieghok heb geplaatst.
Pieter Timmer uit Hardinxveld-Giessendam won op zijn beurt de 1e NPO in afdeling 5 Zuid-Holland van Châteauroux. Ook hij gebruikt sinds enkele jaren onze mengelingen en bijproducten en liet weten daar erg tevreden over te zijn.