06 aug Nog 5 weken spel
We maken ons op voor de vijf laatste, tevens belangrijkste jonge duivenvluchten. Althans, als ik voor mezelf spreek.
Dit jaar speel ik geen nalijn met de oude duiven. Zij hebben het al super gedaan en krijgen nu rust. Zij wonnen dit jaar 13x top 10 in de afdeling.
Twaalf jongen krijgen een tweede kans op de nalijn, nadat zij aan het begin van het seizoen gewond moesten afhaken. Zij zitten samen in een apart hok en gaan ‘s middags een uurtje naar buiten. Mocht hier een uitblinker tussen zitten dan kan die eventueel nog mee naar de laatste Melun.
Ik wil volgend jaar maximaal 24 vliegkoppels en misschien zelfs maar 18. Verder 24 kweekkoppels en ca. 120 jonge duiven, zodat ik er na enkele vluchten nog 50 à 60 over heb om de rest van het seizoen mee af te ronden. Dat zijn er meer dan genoeg voor mij.
Zoals altijd steek ik mijn energie alleen in duiven die per honderdtal kunnen spelen. Per duizendtal valt niet meer mee met de steeds kleiner wordende concoursen.